FANDOM


Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Gwintem, możesz się trochę pogubić w budowie lub udoskonalaniu swojej pierwszej talii. Co zrobić? Które karty zastąpić? Wiele dobrych talii można znaleźć na stronie GwentDB, ale one często znajdują się poza zasięgiem nowego gracza z ograniczoną ilością kart. W ten sposób chcę wam przedstawić poradnik, które pomoże wam krok po kroku ulepszać startową talię Potworów.

Frakcja Potworów

Monsters Faction GWENT The Witcher Card Game

Monsters Faction GWENT The Witcher Card Game

Karty Brązowe

Na początek dostajesz dwie rzadkie karty, które będziesz potrzebować: Nawigator Dzikiego Gonu oraz Ogar Dzikiego Gonu. Do stworzenia podstawy potrzebujesz jeszcze takich kart: Wojownik Dzikiego Gonu, Trzaskający Mróz oraz Jeździec Dzikiego Gonu.

W twojej talii startowej aby zrobić miejsce dla tych kart,należy pozbyć się: Arcygryf, Czort, Brzask, Piorun Azlura. Są to dobre karty, ale nie pasują do reszty talii.

Dobrym zamiennikiem dla Wojownik Dzikiego Gonu i Jeździec Dzikiego Gonu jest 2x Lodowy Gigant. W tym przypadku usuń z talii Nawigator Dzikiego Gonu i zastąp go Piorun Alzura lub Brzaskiem.

Karty Srebrne

Co posiadasz w startowej talii:

Dobre: karty są świetnie i powinny zostać w startowej talii.

Średnie karty, które sprawdzają się w talii, ale można je zastąpić o wiele lepszymi kartami.

 • Tasak jego jedyną opcją jest blokowanie, przez co można ją uznać za słabszą wersję kart klasowych, takich jak Bies.
 • Pożoga znaczenie tej karty jest zależne od talii przeciwnika i w każdej sytuacji wartość tej karty może się różnić.

Słabe karty, które należy wymienić w pierwszej kolejności.

 • Róg Dowódcy z jego zazwyczaj nie zdobędziemy więcej niż 12 punktów. Jest on słaby biorąc pod uwagę rozłożenie jednostek na wiele rzędów oraz brak tokenów w talii.
 • Dudu
 • Atrapa jedyną interakcją z nią w tej talii jest Nawigator Dzikiego Gonu, dzięki któremu możemy przywołać wybraną brązową jednostkę z talii.

Zamienniki

Dobre karty, które dobrze sprawdzają się w talii, należy je stworzyć w pierwszej kolejności do wymiany.

 • Białe Zimno oraz Aeromancja trzy startowe Trzaskające Mrozy nie są wystarczająco dobre. Jeżeli twój przeciwnik użył karty Brzask, możesz zagrać Białe Zimno, które obejmuje dwie linie przeciwnika mrozem. Aeromancja pomaga znaleźć ci kartę pogody w twojej talii.
 • Jotunn jest on głównie grany do interakcji z kartą pogody. Przenosi on trzy jednostki do niższego rzędu (oraz rani ich o 6), który może być objęty kartą pogody. W wielkim uproszczeniu łączy on dwie linie w jedną.

Inne zamienniki

Karty Złote

Co posiadasz w startowej talii:

Dobre: karty są świetnie i powinny zostać w startowej talii.

 • Imlerith jest bardzo silny ze względu na synergię mrozu, dzięki której może odebrać przeciwnikowi 8 punktów siły. Nawet bez efektu mrozu jego umiejętność działa, ale jest znacznie osłabiona. Warto wspomnieć, że jest również jednostką o wysokiej sile.

Karty do wymiany karty, które sprawdzają się w talii, ale można je zastąpić o wiele lepszymi kartami.

 • Triss Merigold możliwość zadnia 5 punktów obrażeń pozwala zniszczyć jej wiele jednostek o tej sile, przykładowo Mangonela czy Wzmocniony Trebusz.
 • Geralt jest mocny, ale brak jakiejkolwiek umiejętności jest główną wadą tej karty.
 • Dekret Królewski może dać ci złotą kartę, którą akurat potrzebujesz w danej chwili. Ale gdy już zagrasz wszystkie złote karty staje on się bezużyteczny.

Karty Wymagane

Karty, które powinny znajdować się w talii

 • Caranthir przenosi pięć wybranych jednostek do wybranej linii i tworzy w niej Trzaskający Mróz. Powinno to zmusić przeciwnika do użycia karty Brzasku. Jeżeli nie posiadamy tej karty w talii startowej można zostawić Geralta.
 • Klucznik nie jest on tak dobry jak Caranthir, ale pozwala wskrzesić najlepszą kartę przeciwnika. Jeżeli nie posiadamy tej karty w talii startowej można zostawić Triss Merigold.

Inne zamienniki


Blog został utworzony na podstawie tego. Zapraszam do innych blogów z tej serii.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.