FANDOM


Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

CD Projekt RED (logo)

Logo CD Projekt RED

CD Projekt Red – polski producent gier komputerowych, powstały w 2002 roku jako spółka zależna od CD Projekt (pierwszej spółki o tej nazwie, obecnie cdp.pl). Studio należało do holdingu CDP Investment, połączonego później ze spółką Optimus. Siedziba firmy znajdowała się w Warszawie. W ramach późniejszych licznych przekształceń spółki-matki, CD Projekt Red stało się oddziałem prawnie będącym częścią spółki CD Projekt SA (do listopada 2012 CD Projekt Red SA).

Stworzone gry Edytuj

  • Wiedźmin – gra wydana 26 października 2007.
  • Wiedźmin: Versus – gra online działająca w przeglądarce internetowej, dostępna także w wersji dla telefonów iPhone.
  • Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – premiera na system Microsoft Windows 17 maja 2011, 17 kwietnia 2012 na konsolę Xbox 360, 18 listopada 2012 na system OS X.
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon – wydano 19 maja 2015 na platformy PC, Xbox One oraz PlayStation 4.
  • Wiedźmin: Gra przygodowa – cyfrowa gra planszowa na platformy PC i OS X.
  • Gwint: Wiedźmińska gra karciana – rozbudowana, samodzielna wersja gry karcianej, pierwotnie będącej minigrą w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w której umożliwiono prowadzenie rozgrywek sieciowych z innymi graczami. Od 15 października 2016 w fazie zamkniętych betatestów.
  • Cyberpunk 2077 – fabularna gra akcji zapowiedziana w 2012 roku, oparta na serii gier fabularnych Cyberpunk. Cyberpunk 2077 osadzony jest w futurystycznym świecie, w którym nowoczesna technologia koegzystuje ze zdegenerowanym społeczeństwem. Według zapowiedzi autorów ma to być dojrzały, ambitny tytuł, w którym rozwój postaci jest silnie związany z fabułą o nielinearnej historii oraz różnymi klasami bohaterów. Premiery należy się spodziewać najwcześniej w 2017 w związku z zaangażowaniem producenta w inne projekty, przede wszystkim związane z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.