FANDOM


m (Historia)
("Triss Merigold, moja przyjaciółka, mawia, że jeśli się widziało jednego, to widziało się wszystkie.")
Linia 2: Linia 2:
   
 
== Historia ==
 
== Historia ==
Czarodziejka z Mariboru, doradczyni królów [[Król Foltest|Foltesta]] i Tankreda. Odznacza się większym dystansem i poczuciem humoru niż inne czarodziejki, jednak gdy trzeba, potrafi stać się śmiertelnie poważna i świetnie zorganizowana. Była kochanka [[Geralt z Rivii|Geralta z Rivii]], którego uwiodła zazdroszcząc swojej koleżance [[Yennefer z Vengerbergu]].
+
Czarodziejka z Mariboru, doradczyni królów [[Król Foltest|Foltesta]] i Tankreda. Odznacza się większym dystansem i poczuciem humoru niż inne czarodziejki, jednak gdy trzeba, potrafi stać się śmiertelnie poważna i świetnie zorganizowana. Była kochanka [[Geralt z Rivii|Geralta z Rivii]], którego uwiodła zazdroszcząc swojej przyjaciółce [[Yennefer z Vengerbergu]].
   
 
Darzona zaufaniem przez wiedźminów, została przez nich zaproszona do Kaer Morhen by zbadać nienaturalne umiejętności [[Ciri]].
 
Darzona zaufaniem przez wiedźminów, została przez nich zaproszona do Kaer Morhen by zbadać nienaturalne umiejętności [[Ciri]].

Wersja z 19:22, sie 4, 2019

Triss Merigold – legendarna karta w frakcji Neutralni.

Historia

Czarodziejka z Mariboru, doradczyni królów Foltesta i Tankreda. Odznacza się większym dystansem i poczuciem humoru niż inne czarodziejki, jednak gdy trzeba, potrafi stać się śmiertelnie poważna i świetnie zorganizowana. Była kochanka Geralta z Rivii, którego uwiodła zazdroszcząc swojej przyjaciółce Yennefer z Vengerbergu.

Darzona zaufaniem przez wiedźminów, została przez nich zaproszona do Kaer Morhen by zbadać nienaturalne umiejętności Ciri.

Cytaty

Po wystawieniu karty:

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.