FANDOM


(Znajdź sobie życie poza manią na punkcie Triss, plz.)
m
Linia 2: Linia 2:
   
 
== Historia ==
 
== Historia ==
Czarodziejka z Mariboru, doradczyni królów [[Król Foltest|Foltesta]] i Tankreda. Odznacza się większym dystansem i poczuciem humoru niż inne czarodziejki, jednak gdy trzeba, potrafi stać się śmiertelnie poważna i świetnie zorganizowana. Była kochanka [[Geralt z Rivii|Geralta z Rivii]], którego uwiodła zazdroszcząc swojej przyjaciółce [[Yennefer z Vengerbergu]].
+
Czarodziejka z Mariboru, doradczyni królów [[Król Foltest|Foltesta]] i Tankreda. Odznacza się większym dystansem i poczuciem humoru niż inne czarodziejki, jednak gdy trzeba, potrafi stać się śmiertelnie poważna i świetnie zorganizowana. Była kochanka [[Geralt z Rivii|Geralta z Rivii]] , przybrana siostra [[Ciri: Szarża|Ciri]].
   
 
Darzona zaufaniem przez wiedźminów, została przez nich zaproszona do Kaer Morhen by zbadać nienaturalne umiejętności [[Ciri]].
 
Darzona zaufaniem przez wiedźminów, została przez nich zaproszona do Kaer Morhen by zbadać nienaturalne umiejętności [[Ciri]].

Wersja z 13:51, sie 21, 2019

Triss Merigold – legendarna karta w frakcji Neutralni.

Historia

Czarodziejka z Mariboru, doradczyni królów Foltesta i Tankreda. Odznacza się większym dystansem i poczuciem humoru niż inne czarodziejki, jednak gdy trzeba, potrafi stać się śmiertelnie poważna i świetnie zorganizowana. Była kochanka Geralta z Rivii , przybrana siostra Ciri.

Darzona zaufaniem przez wiedźminów, została przez nich zaproszona do Kaer Morhen by zbadać nienaturalne umiejętności Ciri.

Cytaty

Po wystawieniu karty:

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.