Znacznik: VisualEditor
(Znajdź sobie życie poza manią na punkcie Triss, plz.)
Linia 2: Linia 2:
   
 
== Historia ==
 
== Historia ==
Czarodziejka z Mariboru, doradczyni królów [[Król Foltest|Foltesta]] i Tankreda. Odznacza się większym dystansem i poczuciem humoru niż inne czarodziejki, jednak gdy trzeba, potrafi stać się śmiertelnie poważna i świetnie zorganizowana , przyjaciółka Myry Baiss oraz [[Eskel|Eskela]].
+
Czarodziejka z Mariboru, doradczyni królów [[Król Foltest|Foltesta]] i Tankreda. Odznacza się większym dystansem i poczuciem humoru niż inne czarodziejki, jednak gdy trzeba, potrafi stać się śmiertelnie poważna i świetnie zorganizowana. Była kochanka [[Geralt z Rivii|Geralta z Rivii]], którego uwiodła zazdroszcząc swojej przyjaciółce [[Yennefer z Vengerbergu]].
   
Darzona zaufaniem przez [[Vesemir|Vesemira]] i [[Eskel|Eskela]], została przez nich zaproszona do Kaer Morhen by zbadać nienaturalne umiejętności [[Ciri]].
+
Darzona zaufaniem przez wiedźminów, została przez nich zaproszona do Kaer Morhen by zbadać nienaturalne umiejętności [[Ciri]].
   
 
{{Historia}}
 
{{Historia}}

Wersja z 05:17, 21 sie 2019

Triss Merigold – legendarna karta w frakcji Neutralni.

Historia

Czarodziejka z Mariboru, doradczyni królów Foltesta i Tankreda. Odznacza się większym dystansem i poczuciem humoru niż inne czarodziejki, jednak gdy trzeba, potrafi stać się śmiertelnie poważna i świetnie zorganizowana. Była kochanka Geralta z Rivii, którego uwiodła zazdroszcząc swojej przyjaciółce Yennefer z Vengerbergu.

Darzona zaufaniem przez wiedźminów, została przez nich zaproszona do Kaer Morhen by zbadać nienaturalne umiejętności Ciri.

Cytaty

Po wystawieniu karty:

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.